Hacking  
  Lipiec 21 2019 01:06:14  

Nawigacja
folder Portal
. Artykuły
. Download
. Forum
. Szukaj
. FAQ
. Regulamin
folder Hacking
. Gry Hakerskie
. Filmy
folder Delphi
. Kursy
. Faq
. Źródła
. Komponenty
. Artykuły
folderWebmaster
. JavaScripts
. Skrypty PHP
folderRóżne
. Kontakt
. Zlokalizuj ip
Aktualnie online
. Gości online: 5

. Użytkowników online: 0

. Łącznie użytkowników: 154,511
. Najnowszy użytkownik: Balcon
Ostatnie artykuły
. Metoda ataku symlin...
. Braifuck 4 fun
. Kaspersky Reset Trial
. Hakin9 12/2009
. Hakin9 11/2009
Zobacz temat
Hacking » Komputery » Hardware
 Drukuj temat
Pocięty obraz
niehakerka
Witam wszystkich,

zapytam wprost: jakie mogą być przyczyny tego, że obraz na ekranie jest w kratkę (co druga litera i kolory w paski)? Znajomi dali mi komputer stacjonarny "do naprawy" i zastanawiam się, czy zakup nowej karty graficznej jest gwarantowanym sposobem na poradzenie sobie z problemami? Czy może zdarzyć się, że przykładowo nawaliło jakiś połączenie albo sterownik? Chodzi mi o to, że jaka jest szansa na to, że to wina karty, bo za kilka godzin chciałabym pójść kupić.

Dodam jako ciekawostkę, że system na nim nie wstaje i wogóle komputer wygląda, jakby spadł z dachu, ale z BIOSem wszystko jest OK.
The trouble with computers, of course, is that they're very sophisticated idiots. They do exactly what you tell them at amazing speed. Even if you order them to kill you. So if you do happen to change your mind, it's very difficult to stop them from obeying the original order. ... But not impossible.
Czwarty Doctor, 1974 r.

spider44
Próbowałaś uruchamiać system z jakieś płyty Live CD? Nie sądzę, by była to wina karty graficznej.

niehakerka
Nie, jedynie próbowałam coś robić z płytą instalacyjną Windowsa, ale tu w praktyce tylko format wchodzi w grę. I właśnie dlatego podejrzewam kartę, bo wtedy obraz też był w kratkę, a na konsoli odzyskiwania (czarnobiałej) brakowało niektórych liter.
The trouble with computers, of course, is that they're very sophisticated idiots. They do exactly what you tell them at amazing speed. Even if you order them to kill you. So if you do happen to change your mind, it's very difficult to stop them from obeying the original order. ... But not impossible.
Czwarty Doctor, 1974 r.

spider44
Jeżeli masz drugą maszynę to pobierz sobie i wypal jakieś live cd. Fedore, ubuntu czy cokolwiek innego - zobaczysz czy grafika w systemie uruchomionym z płyty jest ok.

Równie dobrze płytka z windows może być walnięta, żywotność płyt CD wynosi kilka lat - później mogą pojawiać się błędy.

niehakerka
Nie, nie, płyta powinna być OK - używam jej dość często i jeszcze ze dwa tygodnie temu była dobra. Zresztą, chyba nie zepsułaby się w identyczny sposób Grin

Ale naprawdę uważasz, że to kwestia uruchamianego systemu? Przecież obraz newet przed uruchomieniem BIOSu (i w nim zresztą też) i próbą odpalenia Windowsa jest zamazany.
Czwarty Doctor, 1974 r.

alchemik1992
Hmm ... a może to monitor? Albo przewód albo inny czort.
Chyba, że znajomi dali Ci tylko pakę, którą podpięłaś do swojego dobrego monitora ^^.
Ludzie spoza Wielkiej Wody twierdzą, że nie ma takiej przeszkody, której nie pokonasz, jak nie sam to kosztem innych niewinnych, to ich pech a nie grzech, nie bądź dziecinny.

[img]http://img.userbars.pl/37/7201.gif[/img] is not a valid Image.

[img]http://img123.imageshack.us/img123/3428/kaliber44fan33dv.png[/img] is not a valid Image.

Moje myśli, słowa są szalone
me marzenia w kaftanie uwięzione ...

http://www.google.pl
kodo
Wiesz może to być też tania karta graficzna (zimne luty) co po jakimś czasie dostaje takich wałów. Na necie są tutoriale jak to naprawić domowym sposobem. Jednak zanim weźmiesz się za tak radykalne posunięcia sprawdź ekran, przewód, i samą wtyczkę i gniazdo. Zwróć też uwagę na te live CD, systemy mają dużo do powiedzenia przy generowaniu grafiki. A brak znaków alfabetu może być powodowany, choć nie musi, błędami w tabeli znaków. Naprawdę to przy kompach i ich naprawie trzeba mieć maszynę testową i części testować pod kątem poprawności działania, tylko to da ci 100% pewności
Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje...
[img]http://c16.wrzuta.pl/wm667/f0c8f667001c7ae9471f977f/Google.jpg[/img] is not a valid Image.
Nie dopisuje na głupie pytania via PW

pieda3.cba.pl
niehakerka
O, jak miło widzieć nowe posty Smile

alchemik1992 napisał(a):
Chyba, że znajomi dali Ci tylko pakę, którą podpięłaś do swojego dobrego monitora ^^.

Dokładnie Grin

kodo napisał(a):
Wiesz może to być też tania karta graficzna (zimne luty) co po jakimś czasie dostaje takich wałów. Na necie są tutoriale jak to naprawić domowym sposobem.

Ale buble O.o

Cóż, ostatecznie tak, że poszłam z tym pytaniem do serwisu.Też nie wiedzieli, więc dali mi kartę "na próbę" - że jak to nie to, to przyjmą spowrotem.
I... zadziałało Wink
Nie wiem, czy to jedna z tych kart, które można zreperować samemu, w każdym razie kaszanka na ekranie zniknęła. Teraz jestem w trakcie rozwiązywania problemu pt. Dlaczego komputer dochodzi do fazy logowania średnio raz na 10 razy - widocznie jeszcze jakiś element leży...

Ale że to już niezgodne z tytułem tematu i już nie chce się nam tego "naprawiać" (zamiast nowej płyty głównej i/lub procesora lepiej już sobie kupić nowego kompa... Zły ), dziękuję za podpowiedzi i kończę temat Cool
Czwarty Doctor, 1974 r.

Przejdź do forum: